קנייה והתקנה של דודי שמש

קנייה והתקנה של דודי שמש

התקנה של דודי שמש יכולה להיות פשוטה למדי וכך גם הבחירה בחברה שתספק לנו את הדוד הנחוץ. מצד שני, קנייה של דוד שמש והתקנתו על גג הבית היא משהו שאנחנו לא עושים כל הזמן. מדובר בדרך כלל בקנייה שאנחנו מקווים שתחזיק מעמד כמה שנים טובות. בישראל פועלות כיום כמה חברות בולטות שמספקות דודי שמש איכותיים וטובים ואפשר למצוא בכל עיר ספקים מנוסים ומקצועיים שמבצעים גם התקנות. אבל כמו בכל תחום, גם בתחום דודי השמש צריך להיזהר ממלכודות.

לצד אותן חברות מקצועיות ומנוסות, ישנם גם חאפרים שמשווקים דודי שמש שנלקחו מבתים ישנים ועברו תיקון ושחזור, לא תמיד לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר. ישנם כאלו שימכרו לנו דוד שמש ישן במסווה של דוד שמש חדש והסיפורים לא נגמרים כאן. כדי להימנע ממלכודות הנה כמה דברים שכדאי לבדוק לפני שקונים:

הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא לבדוק מי מציע לכם את הדוד. בקשו את שם החברה, שם המוכר ושאר פרטים מזהים וערכו בדיקה ראשונית באינטרנט כדי לבדוק האם מדובר בחברה מוכרת. אם לא הצלחתם למצוא פרטים או לחילופין, מצאתם פרטים שזועקים "להיזהר" מומלץ כמובן לפנות למישהו אחר.

בחרו בחברה שמאפשרת לכם להציץ על דודי השמש ולראות אותם. כאשר מישהו מציע לכם לרכוש דוד שמש באופן עיוור, הוא יכול להציע לכם דוד שמש פגום. תפקחו את העיניים ותדרשו לראות את המוצר.

גם בזמן ההתקנה מומלץ לבדוק את דוד השמש לפני שהוא מועלה אל הגג שלכם על ידי המתקין. בידקו שמדובר בדוד חדש, שאין בו חלודה או שחיקה ושהוא באמת מגיע ישירות מהניילון.